משכנתא בנקאית או חוץ בנקאית: מה ההבדל?

הלוואה גדולה היא גם החלטה גדולה. חייבים לשקול אותה ברצינות כדי להיות בטוחים שנוקטים בצעד חכם וחותמים על הסכמים שנכונים וכדאיים לנו. אחת ההתלבטויות תהיה בין משכנתא בנקאית לבין משכנתא חוץ בנקאית. במה דברים אמורים? כל משכנתא שאנחנו לוקחים נלקחת מגוף מסוים.

בשנים עברו הגוף היחיד שהיה מציע הלוואות ומשכנתאות היה הבנק. אליו היה פונה כל מי שהיה צריך לקחת משכנתא. אך בשנים האחרונות מתרחש שינוי מהותי בנושא והוא פותח בפני כל לווה את האפשרות לקבל הלוואה מגורם חוץ בנקאיים. אלו חברות ביטוח או חברות פיננסיות אחרות שפונות למגזר הפרטי ומעמידות לרשותו הלוואות.

מה שנכון לכם בהתאם לנתונים

נבין כי בנק הוא גורם בעל אחריות ציבורית ככזה יש לו כללים משלו ובמקרים רבים ההלוואה שהבנק מציע תהיה מחויבת יותר ללקוח ומשתלמת יותר. מנגד לא תמיד מצליח הלקוח למצוא הלוואה שמתאימה לו במסגרת הבנק. במיוחד אם יש לו עבר כלכלי לא יציב ונתוני אשראי נמוכים.

במקרים כאלו בהם העו"ש שלו לא מרנין, הבנק לא יאשר לו משכנתא. מה שיאלץ אותו לחפש תחליף אצל גורמים חוץ בנקאיים. אם כי יש לדעת שעלויות המשכנתאות החוץ בנקאיות עשויות להיות גבוהות יותר. אך אם אין מנוס – זה אופציה שיש לבחון אותה. קראו בהרחבה באתר תשואות פיננסים!

נציין גם כי מול גופים חוץ בנקאיים ההתנהלות עשויה להיות קלה ומהירה יותר, שכן הפרוצדורה לרוב תהיה קצרה ונוחה יותר. כמובן שחשוב להתייעץ עם יועץ משכנתאות לפני כל הלוואה. כדי לא ליפול מול אותיות קטנות שאולי לא שמתם לב אליהם, אך המשמעות שלהם עלולה להיות לכם לרועץ. בעזרת יועץ ניתן לזהות מהו הגוף האפשרי הטוב ביותר שיוכל לתת לכם הלוואה בנקאית או חוץ בנקאית.

>  קראו גם על משכנתא לתושבי חוץ!

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי גם יענין אותך...

עוגות בת מצווה מיוחדות

אין ספק כי אירוע בת המצווה, נחשב לאחד האירועים החשובים ביותר בחייה של כל ילדה. מדובר על אירוע חד פעמי, שבו הילדה עוברת משלב הילדות

קרא עוד »

5 משחקים עם חרוזים אנאליים

מי שגילה את ההנאה שיכולה להגיע מחדירה אל פי הטבעת, יודע בוודאי שיש לא מעט אביזרים מין שיכולים להעצים את העונג המיני ובד בבד לאפשר

קרא עוד »