ביטול חוזה משפטי – 3 דגשים חשובים

חוזה שנחתם מהווה הסכמה בין שני הצדדים לגלגל שלא יכול לחזור אחורה, לכאורה. במקרים מסוימים אפשר לבטל את החוזה ולהיות רגועים מתביעה. בהרבה מקרים אחד מהצדדים לא עומד באחד הסעיפים של החוזה וזה מהווה עילה לביטול החוזה על ידי הצד השני, ראו לדוגמה ביטול חוזה משפטי!

אז האם גם אתם רוצים לבטל חוזה לא מוצלח שחתמתם? יכול להיות שיש לכם דרך פשוטה וקלה לעשות את זה!

3 דגשים חשובים בביטול חוזים-

  • ביטול חוזה בגין הפרת תקנה/ הוראה בחוק. 

לפעמים, אחרי שקוראים את החוזה פעם או פעמיים בדקדוק, מגלים לפתע שאחד הסעיפים או התתי סעיפים שלו סותרים את הוראה ציבורית, תקנה או חוק. במקרה כזה אין תוקף לחוזה והצד שמזמן רצה לבטל את החוזה ופחד מקנס, יכול לקפוץ על המציאה. 

  • סעיפי ביטול.

במקרים אחרים אפשר לעשות מראש סעיפים בחוזה המאפשרים ביטול שלו באופנים מסוימים. בעסקאות מסוימות זה אפילו מומלץ בגלל שהרבה גורמים לא ידועים ברגע סגירת העסקה, האפשרות לבטל את ההתקשרות בין הצדדים היא קריטית. 

  • הפרת הסכם של אחד הצדדים.

בדרך כלל הפרת הסכם של אחד הצדדים, יכולה לגרור תביעה או גרוע מזה, קנס. אולם אם גם הצד השני לא רוצה כבר את החוזה, זו עילה מצוינת לבטל אותו, כאשר אחד הצדדים לא עמד בהסכם. מקרים כאלו הם יותר נדירים אבל עדיין יכולים לקרות ולפעמים אפילו בחוסר ידיעה. כמובן שמבחינה חוקית ברגע שנעשתה הפרה כל שהיא בשוגג או בזדון, זה לא משנה והצד השני יכול להפר את ההסכם לפי החוק. 

> מידע מקצועי ופרטים נוספים ניתן למצוא באתר https://avivilaw.co.il

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי גם יענין אותך...

קייטרינג לבת מצווה

הקטנה שלכם גדלה והגיעה לגיל 12, ואתם ההורים חושבים איך לארגן לבתכם את האירוע הנוצץ והזוהר ביותר של חייה. מבין שלל הדאגות והארגונים, אתם שוקלים

קרא עוד »

מיתוג אירועים – כך עושים זאת

כדי ליצור מיתוג אירועים צריך להתייחס לשלל היבטים שנוגעים לאירוע, כמו הלוגו שלו, עיצוב ההזמנות, התפאורה באירוע עצמו וזאת כאשר לכל אחד מאלה צריך להפנות

קרא עוד »