עדשות צבע לפורים, האם אפשר להשתמש גם ביום יום?

כל עדשות המגע למיניהן, לפני הרכבה על גבי העיניים, חייבות להיות מפוקחות ולעבור דרך ביקורת של רופא המשפחה או העיניים שלכם שיאשר לכם לעשות בהן שימוש. זה מומלץ מאוד גם לגבי עדשות דקורטיביות, שאותן אפשר לרכוש בקלות מהאינטרנט לכבוד חג הפורים ופסטיבלים למיניהם. כל עדשות מגע שאינן נרשמות על ידי רופא אינן חוקיות ועלולות לגרום לכם נזק לעיניים.

מה אתם צריכים לדעת על עדשות צבע לפורים

אולי תרצו ליצור לעצמכם מראה ייחודי לכבוד חג הפורים או הנשף המיוחד שאתם מוזמנים אליו, להיראות כמו כוכב קולנוע או דמות בדיונית של שד או ערפד, אבל הבחירה לשנות את מראה העיניים שלכם עלולה גם לגרום לנזק רב לראייה שלכם אם אתם מרכיבים אותן על דעת עצמכם ללא השגחת רופא.  זה כולל עדשות מגע של פורים, עדשות מגע אופנתיות, עדשות צבעוניות, קוסמטיות, לתיאטרון ועוד.

כמו כל מוצר שאתם עומדים לצרוך ממנו על גופכם, כמו תכשירים רפואיים או קוסמטיים, לעולם אל תרכשו אותם ממקורות מפוקפקים. המוצר חייב להיות מפוקח ומאושר לשימוש.

מהם הסיכונים של חבישת עדשות צבע לפורים ביום יום

הסיכונים בהרכבת עדשות צבע לפורים יכולים להיות בין היתר  חתך או שריטה בשכבה העליונה של גלגל העין, שחיקה בקרנית, תגובות אלרגיות כמו עיניים אדומות מגרדות, ירידה באיכות הראייה, זיהום ועיוורון.

אם אתם חווים אחד או יותר מהתסמינים של גירוד או הרגשה אי נוחה בעיניים מפאת שימוש בעדשות צבע לפורים, גשו מייד לרופא העיניים או אופטומטריסט מומחה בהקדם האפשרי. דלקת עיניים עלולה להיות חמורה ביותר ולגרום לבעיות ראיה משמעותיות אם זה לא מטופל בזמן.

במידה וניתנת לכם האפשרות להרכיב עדשות מגע צבעוניות ביום יום, חשוב מאוד לשמור על סטריליות ולנקות אותן לפני הוראות היצרן או לפי מה שרופא העיניים המומחה איתו אתם בקשר מורה לכם לעשות.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי גם יענין אותך...