כל מה שצריך לדעת לפני שרוכשים תפילין מהודרות לבר מצווה

גיל שלוש עשרה הוא גיל שיש לו משמעות מיוחדת. מלבד לעובדה שהנער מקבל עליו עול מצוות והוא נעשה אחראי על מעשיו, הוא מתחיל לקיים מצווה מיוחדת אשר מבטאה את הקשר בין כל יהודי לריבונו. זוהי מצווה שעד גיל מצוות לא מקיימים אותה, ואילו לרגל בר המצווה מקבל כל נער זוג תפילין אשר ילוו אותו בכל יום מימות החול. בכל בוקר הוא יניח את התפילין בתפילת שחרית. כמובן שכל הורה מתכונן לקראת היום הגדול הזה, ורוכש לנער תפילין מהודרות לבר מצווה.

מה צריך לדעת על התפילין?

  • בשוק יש סוגים שונים של תפילין. ההבדלים מתבטאים בנקודות שונות וכן ברמת ההידור. חשוב מאוד שכל הורה ידע מה הוא רוצה לקנות. ובהתאם לכך לחפש את התפילין המבוקשות.
  • כשרות התפילין הוא ערך נעלה. נכון, לא חייבים לרכוש תפילין מהודרות ביותר, אבל כשרות בסיסית היא חובה. שכן רק אם התפילין נכתבו והוגהו כהלכה, הן כשרות לברכה.
  • ככל שנקציב סכום גדול יותר עבור התפילין, כך נקבל בתמורה תפילין ברמת הידור גבוהה יותר. אבל חשוב לדעת אילו הידורים נחוצים ומה לא מהווה תנאי בסיסי לנערי בר מצווה.
  • מלבד לרכישת התפילין חשוב כי נער בר המצווה ילמד היטב את ההלכות וידע אל נכון את הערך של מצוות התפילין. כך שהוא יגיע מוכן ליומו הגדול. ויתחיל לקיים את מצוות התפילין באחריות הראויה.
  • כדאי מאוד להכיר חנות מומלצת ואמינה לתשמישי קדושה כמו יהודה יודאיקה. זו חנות בה ניתן לסמוך על חוות דעתו של המוכר ועל ההבנה שלו בתחום תשמישי הקדושה. באופן זה ניתן לרכוש תפילין בבטחה ובלי לחשוש. כך יודעים מה מקבלים ומה המחיר אותו משלמים.
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי גם יענין אותך...

צילום בר מצווה

כדי להפיק את המירב מהאירוע שלכם, תצטרכו למצוא צלם טוב ומהימן, כזה שייתן את התוצאות הטובות ביותר לצילום שאתם מחפשים. במאמר זה, ננסה לבחון כיצד

קרא עוד »