מה זה שעון נוכחות ואיך עובדים איתו?

בכל מקום עבודה זה חשוב מאוד שעובד יוכל לדעת את כל הימים שבהם הוא עבד ואת השעות המדויקות שבהן הוא הגיע ויצא ממקום העבודה. כך הוא יכול לקבל משכורת בדיוק לפי השעות הללו, ולאמוד את הזמנים בתלוש המשכורת בכל חודש מחדש. דבר זה גם חשוב עבור בעל העסק עצמו, כדי שיוכל לפקח על ימי העבודה ועל שעות העזיבה וההגעה, על מנת שהעובד יבצע את המטלות שלו מבחינת לוח הזמנים של העבודה כהלכה.

הדרך לעדכון כניסה ויציאה

שעון נוכחות מגיע בכל מיני תצורות, והשורה התחתונה של הצורך בו היא עדכון שעות ההגעה והעזיבה של כל עובד כאשר הוא נכנס אל מקום העבודה. פעם היו מחתימים כרטיס בצורה אנלוגית, ונכון להיום עם שעוני נוכחות מתקדמים טכנולוגית עובד יכול לבצע את הכניסה והיציאה על ידי חיישן שקורא את טביעת אצבע שלו או על ידי שימוש בכרטיס מגנטי אישי משלו, שאיתו הוא מגיע לעבודה.

הבחירה בסוג השעון של הנוכחות היא כבר אישית לכל עסק ועסק, והעיקר הוא שיהיה שעון שכזה בכניסה לבית העסק, כדי להגיע אל המטרה החשובה, ובחלק ממקומות העבודה הכרטיס משמש לפעולות נוספות, כגון הוצאה של מזון ממכשיר שממוקם בקפיטריה, וזו יכולה להיות סוג של העדפה לטובת שעון כזה של נוכחות בצורה יעילה.

סוגים שונים של שעוני נוכחות

כאמור, ישנם סוגים שונים של שעוני נוכחות, וזה חשוב מאוד לאמוד את התועלות שמקבלים מכל סוג של שעון כדי לבצע את ההחלטה הנכונה. מכיוון שהטכנולוגיה מאוד מתקדמת, ניתן למצוא כזו שתתאים עבור עובדים שנמצאים בעבודה אצל לקוחות ובדרכים, לעומת עובדים שנמצאים כל העת באותו משרד שאליו יומיום הם מגיעים. ניתן להתקין שעון נוכחות עם חיישן קורא קרבה שלא מצריך העברה של כרטיס מגנטי בכלל, וניתן להתקין שעון נוכחות ביומטרי עם קורא טביעות אצבע, שבכלל לא מצריך דבר מלבד העובד עצמו ומונע בצורה הכי מדויקת מצב של הונאה.

> מידע מקצועי והמלצות נוספות ניתן למצוא באתר ZBM!

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי גם יענין אותך...

הפקת אירועי ענק

כל מי שכבר ניסה לעשות זאת בעבר יוכל לספר לכם שהפקת אירועי ענק זה לא עניין פשוט. למעשה, יש מגוון רחב של נושאים שצריך להתייחס

קרא עוד »