מה ההבדל בין עכבר לחולדה?

מפגש עם עכבר או חולדה עלול לגרום לבהלה רבה בבית וגם לפציעה כתוצאה ממגע איתם. עכברים וחולדות מחפשים אוכל בדירות, חצרות ומפעלים, והם מאיימים על בני האדם וחיות המחמד שבקרבתם, ועלולים להעביר מחלות, וגם לפגוע ברכוש ולכרסם רהיטים. ידע בזיהוי ההבדל שבין עכבר וחולדה יפחית את הבהלה במפגש איתם, מפני שתדעו מיד במה מדובר ואיך ניתן להגיב בצורה יעילה ובמינימום נזק.

עכברים וחולדות נוטים להגיח מתוך מאגרי מים עומדים, תעלות ביוב, סדקים בקירות ועוד. ההתמודדות איתם צריכה להיות באמצעות לכידה או הדברה ולכך נדרשים אנשי מקצוע מנוסים בלבד, כדוגמת חברת גלג'וק הדברה ירוקה!

ההבדלים הפיזיים העיקריים והפתרונות

מבחינה פיזיולוגית לעכברים יש גוף קצר וזנב שאורכו כ-10 ס"מ ואילו חולדה גדולה יותר ואורך הזנב עשוי להגיע ל-20 ס"מ. כמו כן חולדות חזקות ונרצות ועלולות להופיע בעליות גג ועצים וגם יודעות לטפס, ולעומת זאת עכברים חיים בעיקר במחילות ובפתחי ביוב. את העכברים לא ניתן להדביר אלא צריך ללכוד, וזאת פעולה קשה וגם מרתיעה, שכדאי להזמין איש מקצוע עבורה.

הוא יגיע ויפזר בשטח מלכוגת וגם רעלים. לעומת זאת נגד חולדות אפשר לנקוט בפעולות הדברה, לסתום פתחי ביוב ולפזר מלכודות באזור הנכס שלכם. כל זה צריך לקרות כדי להוריד את הסיכוי שהחולדות תחיינה קרוב אליכם ולכן גם את הסיכוי לפלישה.

פנייה לחברה אמינה

לכידת חולדות ועכברים והטמנת מלכודות מחייבים ידע וניסיון מקצועי. לכן חשוב למצוא מדביר עם ניסיון והמלצות בקרבת מקום, כדי שיהיה זמין במקרה של צורך דחוף בלכידת המזיק. הדברה אפקטיבית תועיל מאוד לבריאותכם וגם לתחושות הביטחון ולערך הנכס שלכם ולכן מומלץ להשקיע בפעולה זו מה שנדרש ולהיות רגועים לאחר הביצוע.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי גם יענין אותך...

איך בוחרים טבעות אירוסין?

הגיע הרגע, הצעת הנישואין מתוכננת לפרטים. ההפקה מאורגנת ומדוקדקת, מתי השיר יתחיל, הקונפטי יתפוצץ, מתי הזיקוקים ידלקו. מה שנשאר הוא רק לבחור טבעת אירוסין יפה

קרא עוד »