מה העונש על ״השחתת רכוש צה״ל״ – פגיעות גופניות?

כל מי שהיה בצבא יודע כי אחד הדברים היותר חמורים בצבא הוא כל מה שקשור לעניין של השחתת רכוש צה"ל. כאשר אנחנו באים לדבר על הנושא של השחתת רכוש צה"ל, אנחנו מבינים כי עבירה זו היא אחת החמורות ביותר כאמור יחד עם זאת כי גם עבירה שכל חייל עשוי לעבור עליה במידה כזו או אחרת. 

מטבע הדברים כל חייל מחזיק ברשותו או תחת אחריותו רכוש צה"לי, ככל שאנחנו עם חפץ זמן רב יותר, אנחנו מתרגלים אליו ועלולים למשל לשכוח רכוש שאסור להוציאו מהבסיס עלינו וכך לעבור על חוקי הצבא. כדאי להבין שחייל שעובר על משהו שנכלל תחת ההגדרה "השחתת רכוש צה"ל", אינו בהכרח חייל מרדן או מושחת. גם חייל צייתן וממושמע ביותר עשוי להיכשל בכך.

לכן, כדאי לדעת טוב יותר מה כלול בהגדרה זו של השחתת רכוש צה"ל. אז הנה כל הפרטים וגם מה העונש על "השחתת רכוש צה"ל". ראו כאן לדוגמה ערעור על פסק דין צבאי!

עבירות רכוש

קיימים מספר סוגים של עבירות הנקראות השחתת רכוש צה"ל:

  1. השמדת רכוש צבאי.
  2. הוצאת רכוש צבאי משטחי המחנה או הבסיס.
  3. שימוש ברכוש הצבא למטרות שאינן הייעוד שלהם.

ענישה על השחתת רכוש הצבא

העונשים הצפויים לחיילים שהשחיתו או גנבו ציוד צבאי אינו קבוע. הוא תלוי כמובן בסוג העבירה, באופי העבירה, בגורמים ובכל הפרטים של העבירה.

לא ניתן להקיש או להשוות בין מקרים. אך במקרים חמורים, בדרך כלל המשטרה הצבאית תיכנס לתיק ותזמן את החייל לחקירה. אמנם לעיתים החייל הזיק והשחית את הרכוש בכוונה תחילה. אך בכל מצב בו חייל זומן לחקירה, כדאי לו מאוד לפנות לעורך דין צבאי מומחה כדוגמת עורך דין אבי פינרסקי!

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי גם יענין אותך...

דגים – איזה מנת דגים אתם?

אחד מהמאכלים הכי שנויים במחלוקת, הוא הדג. יש את אלו שירצו להתחמק בכל מחיר מאכילת דגים, בגלל הריח או הטעם. ולעומת זאת, יש את קבוצת

קרא עוד »