הלבנת גגות

גם אתם ראיתם פעם את גג הבניין שמולכם – לבן כולו, ועובדי איטום מתרוצצים מצד לצד? כנראה ששכניכם ביצעו הלבנת גגות. כחלק מעבודות איטום גגות, אנו נצטרך גם למרוח עליו שכבות לבנות מחומרים מסוימים. אבל בואו לא נקדים את המאוחר. במאמר שלפניכם, תוכלו לקרוא וללמוד כל מה שרצית על תהליך איטום והלבנת גגות.

זיפות גגות

כחלק מבניית הגג, מבצע הקבלן גם עבודות איטום, בכדי למנוע נזילות ודליפות מים אל תוך הבניין. נזילות אמנם מתחילות רק ככתם מים קטן, אך הם עלולים לגרום לנזקים גדולים הן כלכליים והן בריאותיים.

השיטה הפופולרית ביותר לאיטום גגות היא על ידי זפת, או בעגה המקצועית 'זיפות גגות'. הזיפות כולו הוא תהליך די קצר, יחסית. שיטת האיטום על ידי זפת היא אולי שיטה שתישמע לכם מיושנת קצת, אך זוהי השיטה הטובה ביותר.

לאיטום הגג על ידי זפת יתרונות רבים. מכיוון שהזפת הוא חומר חם מאוד, אנו יכולים לאטום באמצעותו את כל החריצים הקטנים ביותר והסדקים שאנחנו גם לא רואים. יתרון נוסף הוא המחיר הזול שעולה זיפות הגג.

איך זה עובד?

ראשית, ננקה את כל הגג מאבק ושאריות לכלוך בכדי ליצור משטח עבודה נקי. לאחר מכן נבצע איטום וסתימה לכל החורים והסדקים שבגג. כשיהיה לנו משטח בטוח המוכן לקליטת האיטום, נשטח שכבת זפת אחת על כל הגג.

כעיקרון, שכבה אחת יכולה לספק את האיטום הדרוש לבניין, אך בדרך כלל איטום גגות מתבצע בשלושה שכבות של זפת, כאשר בין שכבה לשכבה פורסים בד יוטה. לאחר מכן נעבור לשלב הלבנת גגות. בשלב זה מורחים על כל הגג חומרים המורכבים מתערובת של סיד ודבק. חומרים אלו שומרים על האיטום מקרני השמש.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי גם יענין אותך...

הפקת אירועי ענק

כל מי שכבר ניסה לעשות זאת בעבר יוכל לספר לכם שהפקת אירועי ענק זה לא עניין פשוט. למעשה, יש מגוון רחב של נושאים שצריך להתייחס

קרא עוד »